MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Tray 9985351
*
nr 998 5351
TRAY
sheffield plate, length: 62 cm,
Pläter, längd: 62 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday November 30 2015
at 20:51:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/11 20:17:18
1
300 kr
30/11 20:37:55
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter
-
3043 DOORSTOP
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Cast iron, ekollon, Sve..//
Present: SEK 900
Auction ends
today
3 juni at 19:52
-
3408 Fodral till tä..
Svenskt Tenn, Sweden, "The world is a book", 1993...//
Present: SEK 800
Auction ends
today
3 juni at 20:00
-
9322 LACQUER CASE
Japan, painted, delvist förgyllt, length. Length: ..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:47
-
3221 FOUNTAIN PEN
Mont Blanc. Length: 12 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 18:16
-
3286 SAMI CRAFT
10 del ca, Kåsor Väskor,
Present: SEK 1600
Auction ends
today
3 juni at 19:11
-
3287 LAPPISH KNIFE
med mera, 3 pcs. Hornarbeten. Length: 4, 5-29 cm, ..//
Auction ends
today
3 juni at 18:25
*
TRAY
nr 998 5351
TRAY
sheffield plate, length: 62 cm,
Pläter, längd: 62 cm
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday November 30 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
30/11 20:17:18 | 1 | 300 kr |
30/11 20:37:55 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka nysilver pläter
-
3043 DOORSTOP
EVA SCHILDT OCH MAJA STEN. Cast iron, ekollon, Sve..//
Present: SEK 900
Auction ends
today
3 juni at 19:52 -
3408 Fodral till tä..
Svenskt Tenn, Sweden, "The world is a book", 1993...//
Present: SEK 800
Auction ends
today
3 juni at 20:00 -
9322 LACQUER CASE
Japan, painted, delvist förgyllt, length. Length: ..//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:47
-
3221 FOUNTAIN PEN
Mont Blanc. Length: 12 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
today
3 juni at 18:16 -
3286 SAMI CRAFT
10 del ca, Kåsor Väskor,
Present: SEK 1600
Auction ends
today
3 juni at 19:11 -
3287 LAPPISH KNIFE
med mera, 3 pcs. Hornarbeten. Length: 4, 5-29 cm, ..//
Auction ends
today
3 juni at 18:25